Kongremiz doçentlik kriterlerini karşılamaktadır.

Değerli Meslektaşlarımız,

II. Uluslararası, III. Ulusal Kadın Sağlığı Hemşireliği Kongresi, Kadın Sağlığı Hemşireliği Derneği, Ankara Şubesi tarafından Lokman Hekim Üniversitesi ev sahipliğinde 21-23 Aralık 2023 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır. Kongremizi bu yıl Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında Başkent Ankara’da yüz yüze gerçekleştirecek olmamızın onurunu yaşamaktayız.

Kongremizin ana teması “Kadın Sağlığı Hemşireliğinde Geleceğe Bakış” olarak belirlenmiştir. Bu tema doğrultusunda kongremizde ulusal ve uluslararası bilim insanları tarafından hızla değişen dünyada kadın sağlığı ve kadın sağlığı hemşireliğini etkileyen durumlar tartışılarak geleceğe dair notlar çıkartılması planlanmaktadır. Ayrıca kongre kapsamında akademinin ve uygulama ortamlarının ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz çeşitli konularda alanın uzmanları tarafından kurslar düzenlenecektir.

Uzun bir aradan sonra yüz yüze yapacağımız kongremizde siz kadın sağlığı hemşiresi meslektaşlarımızı ve kadın sağlığına gönül veren tüm meslek üyelerini aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, sevgi ve saygılar sunarız.
 

       

 

 

Prof. Dr. Ayten ŞENTÜRK ERENEL Prof. Dr. Zehra GÖLBAŞI
Kadın Sağlığı Hemşireliği Derneği Lokman Hekim Üniversitesi
Ankara Şube Başkanı Rektör Yardımcısı